TGK Klan TGK

^^Forum Klanu TGK^^


#1 2009-08-08 20:17:58

Aro

Administrator

8534483
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 84
Punktów :   

Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

Elo all. Postanowiłem zrobić na początek poradnik początkującego cheatera do gry Gothic i Gothic 2 Noc Kruka. Żeby móc używać kodów wchodzimy przyciskiem B do okna statystyk i wpisujemy komendę MARVIN(może być małymi literami) i wychodzimy z okna. W ten sposób włączamy tryb kodów.

Na początek omówie kody, które uruchamia się się za pomącą klawiszy. Klawisz F6 powoduje,że nasza postać zostaje zablokowana, a my otrzymujemy możliwość poruszania kamerą. Klawisz F5 kamera zostaje zatrzymanaw tym miejscu, w którym ją ustawiliśmy, a my możemy poruszać się naszą postacią.  Klawisz F4 sprawia, że kamera zostaje przywrócona do standardowej pozycji. Gdy za pomocą klawisz F6 ustawimy naszą kamerę gdzieś za plecami naszej postaci i klawisz F7, który ustawi kamerę w stronę północną, musimy potem ponownie ją ustawić jak była. To daje nam taki efekt, że kamera porusza się wraz z naszym biegiem.

Klawisz F8 powoduje, że postaci regenerują się zasoby życia i many, a także powoduje, że postać unosi się na 2 metry do góry. Ciągłe trzymanie tego klawisza(jeśli nie działa to trzeba szybko go naciskać) powoduje, że postać może "latać"(sterowanie myszką).

Klawisz F9 powoduje zatrzymanie czasu gry, czyli po prostu pauza. Naciśnięcie klawiszu F6 powoduje, że możemy też zmienić połżenie kamery. Ponowne naciśnięcie klawisza F9 powoduje wznowienie gry. Gdy naciśniemy klawisz F6 klawisze A i Z powodują, że możemy poruszać się w pionie, klawisze Alt i Strzałki
powodują, że mopżemy poruszać kamerą na boki. Teraz koniec o kamerze przejdźmy do cheatów.

Klawisz O powoduję, że wchodzimy w postać nacelowaną(tą której widzimy nazwe np. wilk). Możemy nią kierować atakować itp. Kliknięcie klawisza K powoduje przeteleportowanie naszej postaci parę metrów do przodu(UWAGA!Jak użyjemy tego cheata jak wchodzimy pod górkę może zdażyć się, że postać wejdzie w ziemię i zacznie spadać. Jeśli postać weszła do pasa w ziemie można ją uratować za pomocą klawisza F8). Klawisze K+F8 powodują szybkie poruszanie się po świecie Gothica.

Klawisz G dostarcza nam informacji o naszej postaci, np. jaka jest komenda żeby zespawnować daną postać. Można w ten sposób zrobić armie paladynów czy najemników(ale lepsze są z testmodeli, bo są nam posłuszne, ale o tym później ). Klawisz T dostarcza nam informacji o postaci nacelowanej, czyli o komendzie na zespawnowanie danej postaci i komendzie na czynność jaką ta postać akurat robi.

Teraz o komendach uruchamianych w oknie statystyk(B). Komenda KINGKONG powoduje, że postacie(z wyjątkiem tego, którym jesteśmy) i stwory robią się wielkości małej figurki, a my można powiedzieć, że jesteśmy dla nich Kingkongiem . Przeciwieństwo tej komendy to GODZILLA(wpisujemy ją w oknie statyskyk[b]). Daje to efekt, że npc są wielkie(UWAGA!Bug związany z tym cheatem jest taki, że npc, które są kilkaset metrów od nas robią, się wielkie i spadają, i tym samym zabijając się(w przypadku postaci nieśmiertelnych ta czynność się powtarza).

Teraz komend na panowanie nad czasem. w oknie statystyk(B) wpisujemy komendę CLERKS, a czas zostanie spowolniony dwukrotnie. Komenda SOUTHPARK przyspiesza czas gry podwójnie.

Teraz komendy pozwalające na sterowanie pogodą . W oknie statystyk(B) wpisujemy komendę MELVILLE, da ona mały deszczyk(chlapu, chlapu ). Komena TICKTOCK przywołuje ulewe.

Klawisz H powoduje, że nasza postać odnosi małe obrażenia.

Teraz komendy operujący kształtem npc. W oknie statystyk(B) wpisujemy komendę GARFIELD, da to taki efekt, że wszysystkie postacie oprócz naszej stają się grube(poszli na lanch do McDonaldu ). Komenda GROMMIT spłaszacz wszystkie postacie z wyjątkiem naszej(z pewnej perspektywy wyglądają na wyższe).

Niedługo napiszę dalszą część poradnika, w której omówię komendy wpisywane do konsoli.

Ciąg dalszy nastąpi...

Sorki, że niema screenów, ale nie mam zainstalowanego Gothica. Pzdr

Offline

 

#2 2009-08-08 20:25:58

Daker

Zasłużony gracz

13752181
Skąd: Jarosław
Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 71
Punktów :   

Re: Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

Niezłe, bardzo niezłe.
Większość cheatów znałem (wkońcu jestem starym wyjadaczem i zrobiłem własny film z gothica i to taki profesjonalny XD)
ale nie znałem tylko cheatów na oknie statystyk,
Daje pluszka i czekam na następną część, gdyż może być bardziej interesująca


DakerDaker              Daker                Daker     Daker    DakerDaker    DakerDaker
Daker    Daker       Daker  Daker        DakerDaker          Daker            Daker     Daker
Daker   Daker    Daker DakerDaker    DakerDaker          DakerDaker   Daker  Daker
DakerDaker     Daker              Daker  Daker     Daker    Daker             Daker      Daker

Offline

 

#3 2009-08-09 08:48:05

GiLu

Administrator

12398292
Call me!
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 53
Punktów :   

Re: Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

Odemnie tez plus

Offline

 

#4 2009-08-18 21:50:36

wojak5

Stały gracz

780419
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 36
Punktów :   

Re: Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

plusik

moze uzyje, mam zainstalowane G2

Offline

 

#5 2009-08-18 21:54:26

Aro

Administrator

8534483
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 84
Punktów :   

Re: Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

Narazie nie chce mi się robić drugiej części . Może zrobie pod koniec wakacji jak mi będzie się chciało .

Offline

 

#6 2009-08-21 07:47:36

Blacha

Administrator

9018350
Call me!
Skąd: Warszawa - TgK
Zarejestrowany: 2009-07-03
Posty: 126
Punktów :   
WWW

Re: Poradnik poczatkującego cheatera do Gothic, Gothic 2 NK

Nom aruś się postarał plusik xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.berlin-hotel.pl hotel Wałcz